Антивоєнну драму «Клондайк», яка представляла Україну на премії «Оскар», відсьогодні можна подивитися на стрімінговій платформі.

Стрічка вийшла у великий прокат у листопаді 2022 року. Сюжет фільму розгортається навколо молодої родини з селища Грабове на Донеччині, які опинилися в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року. Іра і Толік саме очікують на народження первістка, коли село захоплюють озброєні угрупування. Відсьогодні, 7 червня, фільм доступний до перегляду на Netflix. 

Чому фільм варто подивитися

Фільм режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк» був відібраний українським Оскарівським комітетом та потрапив до лонгліста у номінації Найкращий міжнародний повнометражний фільм. При цьому до шортліста стрічці потрапити не вдалося. Окрім неї, Україну на премії «Оскар» представляв документальний фільм данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта «Будинок зі скалок».

Світова прем’єра «Клондайку» відбулася на найбільшому фестивалі незалежного кіно США «Санденс». Стрічка здобула приз за найкращу режисуру. Куратори фестивальної програми назвали фільм «значущою та емпатійною одою людській стійкості». Окрім того, стрічку відібрали до конкурсної секції «Панорама» 72-го Берлінського міжнародного кінофестивалю.

«Для мене ця картина – «ракета» проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. «Клондайк» з’явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні», – говорить режисерка фільму Марина Ер Горбач

«Клондайк» на Netflix / скриншот

Проєкт фільму став переможцем 11-го конкурсного відбору Держкіно.

Нагадаємо, скоро на стрімінговій платформі Netflix стануть доступними ще два фільми українського виробництва: «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука та  «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча. Прем’єра першого планується на 22 червня, а другого – на 14 червня.

Чому це важливо

Подібні зрушення — це початок інтеграції сучасного українського кіно у світовий культурний простір. Серед причин зацікавленості міжнародного стримінгу українським контентом — велика кількість переселенців та підвищення цікавості іноземців до української культури. Наразі українські фільми доступні лише для українців, але навіть це – великий крок до поширення українського контенту не тільки тут, а й за кордоном. 

«Ці люди зароблятимуть гроші та хотітимуть дивитися своє, — розповів Forbes кінопродюсер Володимир Яценко. — Тому це нормальна практика для компанії — потестити український контент в Україні, а потім запропонувати його найпопулярнішу частину європейському ринку».

Крім того, у березні Netflix разом з Українською кіноакадемією та House of Europe повідомили про відкриття проєкту, що надає гранти на постпродакшн у розмірі 10 тисяч доларів на кожен проєкт українських художніх і документальних фільмів. А також на стипендії для українських сценаристів, режисерів, продюсерів та менеджерів. 

Читати також:

  • На Netflix вийшов український трилер «Максим Оса»
  • Український фільм отримав приз глядацьких симпатій на кінофестивалі в США
  • Щонайменше 30 кінотеатрів припинили роботу після початку повномасштабного вторгнення

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.