Волонтери з конструкторського бюро PARS та громадської організації «Відсіч» розпочали розробку «народної» бойової ракети «Трембіта».

Як зазначають розробники, ця мала крилата ракета з пульсуючим повітряно-реактивним двигуном (у камеру згоряння періодично подається пальне та повітря через систему клапанів) може уражати об’єкти на глибині понад 140 кілометрів та розвивати швидкість понад 400 км/год.

За планами, ракета використовуватиметься для ураження цілей та виснаження ворожих засобів ППО. Волонтери планують розгорнути виробництво окремих деталей ракети по всій Україні в умовах гаражних майстерень, щоб знизити ризик точкових ударів росіян по об’єктах виробництва.

Бойова ракета «Трембіта» / Зображення: facebook.com/trembita.rocket

Як заявлено, «Трембіта» має такі характеристики:

  • споряджена вага ракети — 100 кг,
  • вага бойової частини — 20 кг,
  • максимальна висота польоту — 2000 м.

До того ж двигун ракети не має жодної рухомої деталі, простий у виготовлені та працює на бензині. Пуск ракети може здійснюватися з пневмокатапульти (пристрій для запуску літальних апаратів із невеликого майданчика).

Ракета «Трембіта» відкриває нові можливості для України в області національної безпеки та дозволить знизити залежність від імпортних бойових систем. Наразі розробники шукають людей, які бажають долучитися до виготовлення ракети.

  • Українська компанія Ukrspecsystems представила свій новий БПЛА MiniShark. Його перевага в тому, що вся система вміщується у два рюкзаки та запускається з руки.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.