На Харківському напрямку, окрім району згаданого раніше села Стариця, російські військові провели безуспішну атаку на напрямку Глибоке — Липці.

Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.

Там зазначили, що попри наступальні дії, армії РФ не вдається досягти успіху на Харківському напрямку. За даними Генштабу, впродовж доби 17 травня втрати російських окупантів склали 35 вбитих та поранених.

Крім того, українські воїни знищили 15 одиниць російської бронетехніки, серед яких танк, бойова броньована машина та артилерійська гармата.

Водночас російські війська продовжують завдавати авіаційних ударів по Харківській області. Внаслідок обстрілів постраждали райони сіл Ізбицьке та Покаляне.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Збройним Силам України вдалося стабілізувати ситуацію з наступом російських військ на півночі Харківської області. За його словами, найглибше просування окупантів вглиб українських територій становить 10 кілометрів.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський раніше зазначав, що основні зусилля російська армія зосередила на напрямку Стрілеча — Липці та на захоплені Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил український військ.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що окупанти також намагалися просунутись по Липецькому та Вовчанському напрямках, проте, за даними Генштабу ЗСУ, лінія фронту нині стабілізована, активне просування російських військ вглиб Харківської території зупинено. Українські сили вживають всіх заходів для подальшого стримання окупантів та протидії їхнім атакам.

Російські військові змогли захопити Лук’янці (на північний схід від Липців) та ближче просунулися до Липців, повідомили в ISW. Аналітики проаналізували геолоковані кадри, котрі опубліковані 15 травня, які свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися на південь від Лук’янців.