Навчальна програма буде відповідати базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців.

Українські пілоти розпочали льотну підготовку на винищувачах F-16 на авіабазі в штаті Аризона у США. Про це повідомило видання Air&Space Forces Magazine з посиланням на заяву речника американських ВПС, інформує видання Air&Space Forces Magazine.

За інформацією представника військово-повітряних сил США, невелика кількість українських льотчиків з початку тижня розпочали навчання на базі 162-го підрозділу Національної гвардії ВПС Аризони.

«Навчальна програма буде відповідати базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців», – додав він.

Перед цим українські льотчики з вересня пройшли мовне навчання на авіабазі Лакленд у штаті Техас. Навчання експлуатації F-16 розпочнеться з роботи на тренажерах, а потім перейдуть до польотів на реальних літаках. 

Водночас курс можуть прискорити через необхідність українцям повернутись для участі в бойових діях в Україні.

Нещодавно ми розповідали про пілота з Харкова Андрія Пільщикова із позивним Джус,  який загинув 25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання. Рік тому він в США зустрічався з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби Повітряних Сил, був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами та став головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.

Читати також:

  • На Житомирщині загинув пілот Андрій Пільщиков родом із Харкова: що про нього відомо.
  • У Києві влаштували меморіал пам’яті загиблого в авіатрощі харків’янина Андрія «Джуса» Пільщикова — фото.
  • Харківському пілоту Андрію «Джусу» Пільщикову посмертно присвоїли звання майора.