Система протиповітряної оборони України збиває від 50 до 70% російських ракет.

Про це розповів начальник Київської міської військової адміністрації генерал-майор Микола Жирнов в інтерв’ю порталу Армія Inform.

«Аналіз авіаційно-ракетних ударів росії показує, що від 50 до 70% ворожих ракет збивається засобами ППО, як авіацією, так і зенітними ракетними підрозділами. Але, на жаль, сьогодні 100% ефективність дій ППО ми не можемо забезпечити, це повʼязано з обʼєктивними причинами –недостатньою кількістю засобів розвідки, авіаційних та зенітних ракетних комплексів. В основному – це радянські системи, в яких немає такої ефективності та надійності, як у засобів ППО країн-партнерів НАТО», – додав очільник Київської МВА.

Хоча зазначив, що наразі противник не може використовувати свою авіаційну зброю безкарно, а також не може забезпечити ефективність своїх ракетних ударів.

Попри свою моральну застарілість арсенал сил ППО України — один з найпотужніших в Європі. З відкритих джерел відомо, що на озброєнні ЗСУ були зенітно-ракетні комплекси радянської розробки (ЗРК) Бук-М1, С-125 та С-300, а також їхні модернізації.

У квітні-травні соцмережами ширилися пости про начебто відсутність систем протиповітряної оборони у Харкові. Gwara Media розповіла чи варто реагувати на подібні заклики.