Українська стрічка «Порцелянова війна» отримала головний приз у номінації документальне кіно на 40-му щорічному кінофестивалі незалежного кіно Sundance Film Festival.

Про це повідомляють на інстаграм-сторінці фестивалю.

Стрічка, знята у співпраці України та США, виграла гран-прі журі в номінації «найкращий документальний фільм». За сюжетом, українські митці Слава, Аня й Андрій залишаються в країні під час війни, щоб боротися пліч-о-пліч зі своїм народом.

Знімальна команда фільму / Фото: фейсбук-сторінка Сергія Дутки

«Зухвало знаходячи красу серед руйнування, вони показують, що хоча легко змусити людей налякатися, важко знищити їхню пристрасть до життя», — йдеться в описі стрічки.

Режисерами кіно виступили американський режисер Брендан Белломо та харківський митець та колишній військовослужбовець Слава Леонтьєв, що працює разом зі своєю дружиною Анею Стасенко над створенням порцелянових скульптур, знятих у фільмі.

Це вже 7-й український фільм на фестивалі з 2020 року. Минулого року українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» харківського режисера та журналіста Мстислава Чернова отримала приз глядацьких симпатій на цьому кінофестивалі.

Читайте також

  • Документалку «20 днів у Маріуполі», що номінували на Оскар, повернуть в український кінопрокат