Стрічку харківського журналіста та режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі», який номінували на Оскар як найкращий документальний фільм, повторно покажуть в українських кінотеатрах з 25 січня.

Про це йдеться в заяві українського кінодистриб’ютора «Артхаус Трафік».

«Номінаціє на Оскар може означати лише одне – ми повертаємо 20 ДНІВ В МАРІУПОЛІ в прокат! Хто досі не побачив фільм, з 25-го січня мерщій в кіно!», — повідомила компанія.

Що відомо про фільм «20 днів у Маріуполі»

Документальний фільм про облогу Маріуполя російськими військами у лютому-березні 2022 року. Журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко були єдиними, хто залишився в місті під час облоги. Фільм показує гуманітарну катастрофу, в якій опинилися мешканці Маріуполя, і героїзм людей, які боролися за виживання. Фільм отримав чимало нагород і був номінований на премію «Оскар».

Американське видання IndieWire включило український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» до списку 49 найбільш знакових стрічок минулого року, які варто відстежувати напередодні оголошення номінантів премії «Оскар».

«20 днів у Маріуполі» стала першим номінованим Американською кіноакадемією фільмом за 178-річну історію Associated Press. Церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться у неділю, 10 березня 2024 року, в Лос-Анджелесі.

Читайте ще

«Усе, що ви бачили у фільмі — реальність кожного дня». Ґвара відвідала прем’єру стрічки «20 днів у Маріуполі» в Харкові. 31 серпня 2023 року в Art Area ДК представили документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». Фільм розповідає про початок повномасштабного вторгнення: бомбардування житлових будинків, постійні обстріли, загибель маріупольців та масові поховання. Після перегляду стрічки глядачі та глядачки могли поставити запитання режисеру Мстиславу Чернову.