Стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» номінували на премію «Оскар» як найкращий документальний фільм. Таким чином документалка стала першим номінованим Американською кіноакадемією фільмом за 178-річну історію Associated Press, повідомляють в агентстві.

Оголошення номінантів на 96-тій церемонію вручення премії Американської кіноакадемії відбувається у вівторок, 23 січня 2024 року, в театрі Семюела Голдвіна в Беверлі-Гіллз, Каліфорнія. Церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться у неділю, 10 березня 2024 року, в Лос-Анджелесі.

Документальний фільм також увійшов у шортлисти двох номінацій британської нагороди BAFTA. — найкращий документальний фільм і стрічка не англійською мовою. Спочатку в лонглістах кожної номінації опублікували по 10 претендентів, нині ж залишили по п’ять.

Що відомо про фільм «20 днів у Маріуполі»

Документальний фільм про облогу Маріуполя російськими військами у лютому-березні 2022 року. Журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко були єдиними, хто залишився в місті під час облоги. Фільм показує гуманітарну катастрофу, в якій опинилися мешканці Маріуполя, і героїзм людей, які боролися за виживання. Фільм отримав чимало нагород і був номінований на премію «Оскар».

Американське видання IndieWire включило український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» до списку 49 найбільш знакових стрічок минулого року, які варто відстежувати напередодні оголошення номінантів премії «Оскар».

Читайте ще

«Усе, що ви бачили у фільмі — реальність кожного дня». Ґвара відвідала прем’єру стрічки «20 днів у Маріуполі» в Харкові. 31 серпня 2023 року в Art Area ДК представили документальну стрічку «20 днів у Маріуполі». Фільм розповідає про початок повномасштабного вторгнення: бомбардування житлових будинків, постійні обстріли, загибель маріупольців та масові поховання. Після перегляду стрічки глядачі та глядачки могли поставити запитання режисеру Мстиславу Чернову.