Американське видання IndieWire включило український документальний фільм «20 днів у Маріуполі» до списку 49 найбільш знакових стрічок минулого року, які варто відстежувати напередодні оголошення номінантів премії «Оскар».

Стрічка відкриває перелік, що знайомить з найголовнішими фільмами 2023 року за версією видання: від відомих «Барбі», «Оппенгеймер» та «Наполеон» до інді-хітів.

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» харківського журналіста Мстислава Чернова представлятиме Україну на премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». Церемонія відбудеться 10 березня 2024 року.

20 днів у Маріуполі

Документальний фільм про облогу Маріуполя російськими військами у лютому-березні 2022 року. Журналісти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко були єдиними, хто залишилися в місті під час облоги. Фільм показує гуманітарну катастрофу, в якій опинилися мешканці Маріуполя, і героїзм людей, які боролися за виживання. Фільм отримав чимало нагород і був номінований на премію «Оскар».

Читайте також

  • Мандрівний Docudays UA-2023 оголосив програму в Харкові