Уряд ухвалив постанову, яка дозволить українцям купувати військові облігації через додаток «Дія».

Про це розвповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.

Купувати військові облігації мають право особи, які досягли 18-річчя. Можна обрати вид облігацій і придбати їх, аби підтримати обороноздатність України. Прем’єр наголосив, що військові облігації стали одним із найважливіших інструментів фінансування ЗСУ.

«За час повномасштабної війни український бізнес і громадяни вже придбали військових облігацій на суму понад 100 млрд гривень», — зазначив Шмигаль.

Це облігації внутрішнього займу — цінні папери, які випускає держава. Так вона позичає гроші в громадян. Йдуть вони на підтримку економіки та, насамперед, армії. За ці гроші купують зброю, набої, техніку, медикаменти та платять заробітні плати військовим. Повертати ці запозичення держава буде з відсотками.

Це можна зробити не лише через Дія, а й через банки та ліцензовані брокерські компанії. Їхній перелік є на сайті Мінфіну. Купувати облігації можна як у відділеннях банків, так і через мобільні додатки. Таку послугу зокрема пропонують “Укргазбанк”, ПУМБ, “Монобанк”, брокери ICU, “Універ Капітал”, БТС Брокер та “Дрегон Капітал”.

Національний банк звертає увагу звертати увагу на те, що банки чи брокери можуть стягувати комісії за послуги.

Номінальна вартість однієї облігації — 1000 гривень. Проте реальна ціна може бути як менше, так і більше. Чим менший термін інвестиції, тим дешевша облігація. Наприклад, одна облігація, гроші за яку держава обіцяє повернути за півроку, коштуватиме приблизно 962,91 гривні. А облігація з датою погашення через рік — в районі 1052,53 гривні.

Зазначимо, що нещодавно Мінцифра запустила нову послугу порталі Дія – автоматична реєстрація ТОВ. Тепер відкрити власне товариство із обмеженою відповідальністю можна за декілька хвилин.