Gwara Media публікує короткий дайджест важливих новин Харкова та України за 16 вересня 2022 року. Щоб дізнатися про подію детальніше — перейдіть за вказаним лінком.

  • Звільнена Козача Лопань: триколори на парканах та покинуті боєкомплекти — фото. Загарбники аж ніяк не очікували, що українці так стрімко підуть у контрнаступ саме на Харківському напрямку, а тому виходили з міста без бою. Росіяни намагалися «евакуювати» населення всього селища, мовляв «мають прийти бандерівці і всіх повбивати».
  • У деяких населених пунктах Харківської області вже провели розмінування та розпочали відновлювати електропостачання. Зараз енергетики відновлюють світло у села Вільхівської та Дергачівської громад Харківського району. Через окупацію та постійні обстріли, ці райони були без світла практично пів року.
  • Держслужбовців притягуватимуть до відповідальності за російську паспортизацію. Ці норми направлені насамперед на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. В тому числі покаранню підлягають російські громадяни, які займались незаконною паспортизацією на території України.
  • Україна заробила $131 мільйон на експорті електроенергії. Такий результат допоможе відчутно знизити дефіцит торгівлі товарами та збалансувати міждержавну торгівлю України. Завдяки експорту електроенергії Україна поступово перетворюється на стратегічно важливого партнера ЄС.
  • Для підтримки внутрішніх переселенців, які змушені були покинути домівки через війну, Європейський Союз виділить 150 мільйонів євро. 
  • 49% українців перебувають у пошуку роботи. Понад 22% українців вже змінили фах у період воєнного часу, а майже 49% опитаних перебувають у пошуку роботи та готові перепрофілюватися.
  • З початку року ціни на продукти харчування та алкоголь збільшились у середньому на 25%. Найбільше подорожчали фрукти та овочі.
  • З 28 вересня до 1 жовтня в Оксфорді відбудеться фестиваль Bouquet Kyiv Stage в межах «Тижнів культури України». Одна з головних подій – ювілей українського композитора Валентина Сильвестрова, якому 30 вересня виповниться 85 років.