Попри війну продовжується розвиток енергетичної сфери, яка є критично важливою для України.

Блок потужністю 1100 МВт будуватиметься за новітньою американською технологією АР1000 компанії Westinghouse. Вже виконано низку передпроєктних робіт, зокрема проведений аналіз наявного та перспективного використання водних ресурсів району розташування АЕС, аналіз наявних інфраструктури РАЕС та міжсистемних зв’язків західного регіону енергосистеми України.

Проведені також передпроєктні роботи з визначення обмежувальних геологічних умов до вибору енергоблока. Про це Енергоатом повідомив у своїй сторінці Telegram.

ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Company підписали угоду про будівництво в Україні дев’яти нових енергоблоків за технологією АР1000.

Енергоатом вже розпочав реалізацію проєкту з будівництва 5-го та 6-го енергоблоків на Хмельницькій АЕС, який заплановано завершити до 2029 року.

Наступним енергоблоком, який збудує компанія, буде блок №5 Рівненської АЕС. Його введення в експлуатацію має відбутися у 2032-му.

Додамо, що на території іншої станції – Запорізької АЕС російська армія розмістила реактивні системи залпового вогню та іншу військову зброю й техніку. Високовольтні лінії передач на станції вже пошкоджені обстрілами.