У Міністерстві освіти і науки переглянули та оновили зміст навчальних програм загальної середньої освіти через повномасштабне вторгнення росії проти України.

Як же зміниться шкільна програма?

  • Історія

На уроках історії розглядатимуть СРСР як державу імперського типу. Крім того, діти вивчатимуть не лише репресії, які зазнали українці, а також їх опір. Окремий навчальний блок буде присвячений російсько-українській війні. Оновлено перелік термінів, зокрема «русскій мір», «рашизм».  

  • Захист Вітчизни

На уроках посилять військово-патріотичну складову. Розповідатимуть про сучасну російсько-українську війну та її Героїв, про досвід ведення бойових дій. Також оновили рекомендації з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту. 

  • Основи здоров’я

Розширили блок «Безпека і здоров’я людини», а також розповідатимуть про безпеку в умовах воєнного стану.   

  • Правознавство

Розширили перелік питань пов’язаних з правами людини, російсько-українською війною та Міжнародним гуманітарним правом. 

  • Географія

Вивчення країн у світлі сучасної війни, а також у блоці «Країни Азії» зʼявиться вивчення Республіки Корея.

  • Література

Прибрали російських та білоруських авторів, додали більше творів письменників світового рівня. Зазначимо, що автори, які писали російською, але були тісно повʼязані з Україною, зокрема Гоголь, Короленко, Булгаков, у програмі залишаються.

З навчального процесу повністю вилучено програми «Література (російська та зарубіжна)», «Російська мова (5-9 класи)», програми з російської мови для 10-11 класів та «Російська мова та література (10-11 класи)».

Уже за два тижні розпочинається новий навчальний рік. В Україні до проведення навчального процесу офлайн готові близько 41% закладів освіти.

Не в усіх регіонах країни з 1 вересня діти підуть до школи. У Харкові навчання розпочнеться онлайн, адже у місті зруйновано близько 110 шкіл та є постійний ризик обстрілів навчальних закладів.