У Міносвіти пояснили, твори яких письменників залишать у шкільній програмі. Тепер у курсі зарубіжної літератури будуть лише ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною.

Про це стало відомо після заяви керівника Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка в ефірі Телемарафону єдиних новин.

«Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їхня творчість буде залишатися в навчальних програмах», – йдеться в повідомленні.

Зокрема мова йшлася про твори Миколи Гоголя, Володимира Короленка, Анатолія Кузнецова, Ільфа та Петрова. Кононенко зазначив, що залишать також й Михайла Булгакова з його твором «Собаче серце».

Наразі вже прийнято рішення робочої групи Міносвіти, у ньому йдеться про вилучення зі шкільної програми творів російських і радянських письменників.

Нагадаємо: Через постійні обстріли російською армією, у Харкові зруйновано близько 110 шкіл. Якщо воєнна ситуація в Харкові не зміниться, школярі продовжать навчатися дистанційно.