В Офісі президента обговорюють нову податкову модель, яку назвали «10–10–10». Це 10% податку на прибуток, 10% ПДФО та 10% ПДВ.

Таку модель в інтерв’ю Forbes представив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

«Остаточного рішення ще немає. Але так, ми справді обговорюємо модель, яка називається «10–10–10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО та 10% – ПДВ, а також скасування ЄСВ та воєнний збір 3%.

Однак при цьому – майже повне скасування всіх пільг, посилення відповідальності за порушення податкового законодавства й такі речі, як, наприклад, доступ податкової до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків», – додав чиновник Офісу президента.

Заступник глави навів у якості прикладу США, де відповідальність за порушення податкового законодавства є однією з найсуворіших. Водночас планується створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу.

Натомість, в Офісі президента не пояснили, чи вплине нова модель на скасування податкових пільг для IT-компаній, які долучилися до Дія City і яким чином зміниться оподаткування для ФОПів.