Про це сьогодні, 15 червня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Він додав, що Україна має право на самозахист і воно включає право знищувати легітимні військові цілі на території Росії.

«Маємо не забувати, що ця війна розв’язана Росією, як агресором. Росія окупувала частину України. Україна має право на самозахист. Це право включає право знищувати легітимні військові цілі на території агресора – Росії. Ми надали 99% військової допомоги Україні, хоча були накладені певні обмеження на використання цього озброєння. Проте ці обмеження ми послабимо, оскільки Росія розпочала новий наступ на півночі, біля Харкова. Вони атакують з російської території, і Україна має право знищувати ракетні установки, з яких обстрілюють Харків. Отже, обмеження поступово скасовуються, і це допоможе українцям захищатися», – розповів Столтенберг.

Окрім цього, генсек НАТО сказав, що альянс надасть Україні велику підтримку, однак ніколи не стане стороною конфлікту.

Раніше, 31 травня президент США Джо Байден дозволив Україні застосовувати американську зброю для ударів по території Росії, Аби захистити Харків. Однак дозвіл стосується лише російських об’єктів біля кордону з Харківською областю, де окупанти розпочали наступ.

13 червня, президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали в Італії на полях саміту «Групи семи» двосторонню безпекову угоду на 10 років. Згідно з нею, зокрема, Україна отримає ППО та літаки.    

Читайте також

  • Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів у Харкові підписали безпекову угоду.
  • Російській армії не вдалося реалізувати «харківську операцію» — Зеленський.