Угода, зокрема, обіцяє постачання Україні ППО та літаків.

Президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали в Італії на полях саміту «Групи семи» двосторонню безпекову угоду на 10 років. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. 

«І це найсильніша угода з Америкою за всі 33 роки нашої незалежності. Є юридично зобовʼязуюча частина угоди, є абсолютно корисні деталі по ППО, по літаках. Ми зафіксували, що Америка допомагатиме Україні в постачанні ескадрилій винищувачів, – стільки винищувачів, скільки потрібно Україні. Будемо над цим працювати. Говорив з лідерами і про прискорення підготовки пілотів», – розповів він.

Угода також фіксує намір США надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для «розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію».

У разі збройного нападу на Україну або загрози такого нападу американські та українські посадовці, згідно з угодою, зустрінуться впродовж 24 годин, щоб проконсультуватися та визначити, які додаткові оборонні потреби має Україна.

Сполучені Штати стали 16-ю країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду, а також останньою серед держав «Групи семи», з якою вона була укладена.

Читайте також

  • Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів у Харкові підписали безпекову угоду.
  • Російській армії не вдалося реалізувати «харківську операцію» — Зеленський.