Село на півночі від Харкова хочуть відновити за новим принципом «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було», але будівельні роботи не розпочалися і досі.

За словами голова держагентства відновлення Мустафи Найєма, щотижня проводяться наради з відновлення і щоразу чують інформацію про прильоти у Циркунах.

«Ми привозили туди і будівельні команди, але чесно кажучи мені важко зараз уявити, щоб якась будівельна компанія спромоглась поїхати туди і будувати. Будівельні роботи там фізично неможливо проводити, це 22 км від фронту», – коментує Ґвара Медіа голова держагентства відновлення та розвитку інфраструктури.

Найєм зазначив, що найближчий часом запропонують новий підхід для Циркунів, тому що служба в Харківській області однією з найперших зробила там план розбудови. Він включатиме не лише чотири об’єкти, які спочатку планували відновити, а й мережі. Це зможуть використати у будь-якій місцевій адміністрації чи області.

Голова держагентства з відновлення додав, що будівельники зможуть будувати у Циркунах лише тоді, коли там буде «достатньо безпечно».

Зокрема в Циркунах планували відновити чотири об’єкти: ЦНАП, лікарня, ліцей та дитячий садочок. На це виділяли 76,44 мільйона гривень. Роботу по двох проєктах розпочали у 2023 році.

Очільник Циркунівської громади Микола Сікаленко зазначив, що підготували пропозицію ще по п’яти об’єктах, які потребують відновлення. За словами керівника громади, у Циркунах немає жодного вцілілого будинку, сели Руські Тишки понад 50% житла не підлягає відновленню.

Більше про Циркуни

Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: як живуть деокуповані Циркуни. Що ближче до пункту призначення, то похмуріше: обстріляні автобусні зупинки, пошкоджені будинки (хоча майже всі із залатаними дахами), ще не стерті написи «Люди» на воротах. 

Башта танку та десятки ракет. У Циркунах просто неба триває виставка спаленої російської техніки. Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року. Саме тоді, близько 9-ї години, ворог намагався атакувати місто в районі Харківської окружної дороги.