Служба безпеки України оголосила про початок досудового розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із військовою агресією Російської Федерації проти України. Про це повідомив голова СБУ Василь Малюк.

Голова СБУ Василь Малюк / Фото: t.me/SBUkr
  • Слідство триває у близько 43 тисячах справ за ст. 438 — порушення законів та звичаїв війни.
  • Про підозру повідомлено 448 росіянам, зокрема 25 командувачам окремих родів військ і армій.
  • 95 кримінальних проваджень щодо 142 осіб з військово-політичного керівництва РФ вже направлено до суду, з яких 22 людини засудили.

СБУ співпрацює з міжнародними структурами, які також розслідують випадки воєнних злочинів РФ проти України. Зокрема, члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT — Joint Investigation Team) підписали угоду щодо розслідування не лише воєнних злочинів, але і злочину геноциду.

Близько чверті воєнних злочинів російські військові скоїли на Харківщині. Станом на березень 2023 року відкрито понад 11 тисяч кримінальних проваджень за статтею «порушення законів та звичаїв війни». Більшість стосується обстрілів міста та Харківської області.

Пілота Су-34 збройних сил РФ Максима Криштопа, що наносив авіаудари по цивільній інфраструктурі, визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни та призначили 12 років в’язниці. Згодом суд скасував свій вирок та звільнив його з-під варти. Пілота передали до Головного управління розвідки Міністерства оборони України для обміну на українських військовополонених.

Читайте також

  • В інституті пам’яті збирають свідчення про мужні діяння під час війни. Український інститут національної пам’яті запрошує долучитися до збору медіа, громадські організації, освітні заклади, органи місцевої влади та інших.
  • В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду. Відповідну угоду в Гаазі підписали Генпрокурор України Андрій Костін та секретарем МКС Пітером Льюїсом.
  • Зеленський закликав створити трибунал щодо злочину агресії Росії проти України в Гаазі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.