Координаційний штаб із питань впровадження з військовополоненими вніс підполковника, заступника командира 47 бомбардувального авіаційного полку Максима Криштопа до переліку на обмін.

Прокурори попросили суд звільнити військового від покарання та передати його розвідці. Дзержинський райсуд Харкова ухвалив рішення, пише Zmina.

3 березня 2023 року Максима Криштопа засудили до 12 років ув’язнення. У цей же день Координаційний штаб вніс пілота до списку на обмін. 6 березня суд скасував свій вирок та звільнив його з-під варти. Військового передали до Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

У суді зазначили, що рішення узгоджене як із Криштопом, так і з його захисником.

У справі Максима Криштопа йдеться ще про двох командирів: генерал-майора, командувача 6 армії ЗС РФ Олега Маковецького та командира бомбардувального авіаційного полку 6 армії Олексія Лободи, які віддавали злочинні накази. Наразі правоохоронці ведуть досудове розслідування.

Задля безпеки підсудного, свідчення Криштоп давав на закритому судовому процесі.

Російський військовий завдавав ударів по цивільних об’єктах на Харківщині на початку повномасштабного вторгнення. Під час однієї з атак була пошкоджена харківська телевежа. Росіяни скинули на неї вісім авіаційних бомб ФАБ-500. Одразу після бомбардування літак Криштопа збили, а пілота взяли в полон.

На пресконференції полонених російських військових Криштоп визнав свою провину та закликав російських солдатів не виконувати злочинних наказів командування.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.