СБУ заочно повідомила про підозри Олегу Маковецькому та Олексію Лободі в обстрілі телевежі 6 березня минулого року.

Про це пише Харківській антикорупційний центр із посиланням на Офісу Генпрокурора України.

Командувач 6-ою армією військово-повітряних сил РФ Олег Маковецький наказав командиру авіаційного полку Олексію Лободі бомбардувати зокрема і телевежу. Для виконання бойового завдання використали два літаки Су-34. Екіпаж літаків утворювали льотчики Криштоп та Корольов, штурмани Норін та Шагіахметов.

6 березня близько 17:30 за київським часом літаки злетіли з військового аеродрому «Балтімор» у Воронежі. Через пів години вони перетнули державний кордон і о 18:09 ударили по об’єкту.

Телевежа є цивільним об’єктом, який не використовується у воєнних цілях. Враховуючи це, Лободі оголосили про підозру через порушення законів та звичаїв ведення війни (ч. 1 ст. 438 ККУ). Маковецького підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, ведення агресивної війни та порушення законів її ведення.

Маковецькому також інкримінують накази про бомбардування житлових будинків, медичних закладів та інших цивільних об’єктів Сумської та Харківської областей з початку повномасштабного вторгнення.

Зазначимо, що Олег Маковецький є уродженцем Чугуєва на Харківщині.

  • Українські суди призначили РФ понад 174 млн грн відшкодування

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.