У Литві вийде друком поетична збірка Сергія Жадана «tarsi žuvį į juodą krantą», що в перекладі означає «як риба на чорному березі».

Про публікацію книги повідомили у видавництві «Kitos knogos».

Вірші переклав Вітаутас Декшнис, упорядником збірки став поет і перекладач Марюс Бурокас.

«Одна зі збірок Жадана називалася “Бог симпатизує аутсайдерам”. Але, схоже, він дав Жадану випробування – дав йому великий талант, поселив в Україні і звелів описати це у віршах. Скільки зможе. І йому це вдалося. Жадан – це такий сучасний український Вітмен. Його поезія охоплює всю Україну: від заводів до степу, від дрібних злочинців до героїв. Лише сядьте перед тим, як почати читати, бо потужний порив книжки справді звалить вас з ніг», – зазначив Марюс Бурокас.

Видання збірки присвячене до Міжнародного Вільнюського книжкового ярмарку, що відбудеться з 23 по 26 лютого в столиці Литви, до якого Україна теж долучиться. 

Це вже четверта книга Жадана, яку публікують у видавництві. До цього видали три романи письменника: «Інтернат», «Депеш Мод» та «Anarchy in the UKR».

  • Сергій Жадан отримав Schwarzkopf Europe Prize за підтримку демократичних цінностей.
  • Раніше онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднило рейтинг культурних діячів року, в якому друге місце посів український поет і прозаїк Сергій Жадан.
  • Сергій Жадан здобув польську нагороду імені Серхіо де Молла. Цією премією відзначають у Польщі за вагомий внесок у боротьбу за права людини, названа на честь бразильського дипломата Серхіо Віейра де Молла, що більше 34 років працював в ООН.

Читайте Жадана, підписуйтеся на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.