Ця нагорода вручається установам або громадським діячам за відданість демократичним цінностям, таким як свобода вираження поглядів, мирне співіснування, захист навколишнього середовища та/або боротьба проти репресивних, недемократичних режимів.

У 2022 році Сергій Жадан буде нагороджений, тому що його поезія та його відданість є для журі прикладом активного українського громадянського суспільства та Європи.

З початку російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року Сергій Жадан організовує перевезення гуманітарної допомоги до Харкова для забезпечення мешканців та військових. Зі своїм гуртом давав концерти для людей, які шукали притулку від російських атак на станціях метро, а також гастролює Європою, збираючи пожертви для України.

  • Раніше онлайн-медіа Німеччини Frankfurter Allgemeine Zeitung оприлюднило рейтинг культурних діячів року, в якому друге місце посів український поет і прозаїк Сергій Жадан.
  • Сергій Жадан здобув польську нагороду імені Серхіо де Молла. Цією премією відзначають у Польщі за вагомий внесок у боротьбу за права людини, названа на честь бразильського дипломата Серхіо Віейра де Молла, що більше 34 років працював в ООН.

Читайте Жадана, підписуйтеся на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.