У рейтингу представлені музейні каталоги гучних виставок, фотографії робіт місцевих художників та книга скарбів України.

Це нове видання знайомить з більш ніж 100 будівлями та мистецькими об’єктами, від передісторії до епохи бароко і до бомбосховища сьогодення, в країні, яку ми тепер нарешті вважаємо серцем Європи.

Розділи про православні ікони та католицькі собори, радянський авангардизм та націоналістичні народні ремесла ілюструють культуру, саме розмаїття якої наразі ставить її під загрозу – і дійсно, деякі з зображених творів, такі як кам’яні статуї під Харковом, що датуються 9-13 століттям, вже зруйновані.

«Війна в Україні – це війна за культуру, і це є головною метою. Усі кошти, виручені від продажу книжки, передаються на підтримку PEN Ukraine на допомогу українським авторам», — додають в NYT.

У виданні Treasures of Ukraine: Nation’s Cultural Heritage або «Скарби України: культурна спадщина народу» передмову написав український письменник Андрій Курков. Його співавторами стали: Андрій Пучков, Крістіан Раффенспергер, Діана Клочко, Максим Яременко, Аліса Ложкіна, Мирослава М. Мудрак, Олександр Соловйов. Укладала все це – Вікторія Бурлака.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.