Військовослужбовці обікрали ювелірний магазин на суму понад 8 мільйонів гривень

Харківська прокуратура спільно з поліцією ідентифікували двох окупантів-мародерів, які під час окупації Ізюма викрали золота на 8 мільйонів гривень в одному з магазинів. Їм заочно повідомлено про підозру. Про це розповіли у Харківській обласній прокуратурі. 

«Прокурори спільно зі слідчими поліції ідентифікували двох окупантів-мародерів. Ними виявились 24-річний та 21-річний рядові військової частини 91726. Обидва обіймають однойменну посаду — гранатометник гаубично-артилерійського дивізіону», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, торік наприкінці квітня, перебуваючи на службі в Ізюмі, вони обікрали магазин відомого українського ювелірного бренду.

Підозрювані / Фото: Харківська обласна прокуратура

Користуючись тим, що магазин пошкоджено, двоє російських військових проникли туди та викрали сейф із майже двома кілограмами золотих прикрас. Після цього вони помістили сейф в автівку та поїхали. 

Служба безпеки України оголосила про початок досудового розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із військовою агресією Російської Федерації проти України.

  • Слідство триває у близько 43 тисячах справ за ст. 438 — порушення законів та звичаїв війни.
  • Про підозру повідомлено 448 росіянам, зокрема 25 командувачам окремих родів військ і армій.
  • 95 кримінальних проваджень щодо 142 осіб з військово-політичного керівництва РФ вже направлено до суду, з яких 22 людини засудили.

Близько чверті воєнних злочинів російські військові скоїли на Харківщині. Станом на березень 2023 року відкрито понад 11 тисяч кримінальних проваджень за статтею «порушення законів та звичаїв війни». Більшість стосується обстрілів міста та Харківської області.

Читати також:

  • В інституті пам’яті збирають свідчення про мужні діяння під час війни. Український інститут національної пам’яті запрошує долучитися до збору медіа, громадські організації, освітні заклади, органи місцевої влади та інших.
  • В Україні відкриють представництво Міжнародного кримінального суду. Відповідну угоду в Гаазі підписали Генпрокурор України Андрій Костін та секретарем МКС Пітером Льюїсом.
  • Зеленський закликав створити трибунал щодо злочину агресії Росії проти України в Гаазі.