29 червня стартує міжнародний благодійний футбольно-аукціонний сезон «HelpKEEPER УКРАЇНА 2023». Його ініціаторами стала футбольна родина Олександр та Неллі Горяїнових.

Олександр Горяїнов — голкіпер та капітан харківського футбольного клубу «Металіст», його дружина Неллі — громадська діячка та волонтерка.

Проєкт створили, щоб зібрати гроші для забезпечення сил територіальної оборони, сформованих у Харківській області, спеціальною технікою для евакуації поранених.

Ідея зародилася давно, але потребувала певної підготовки та розуміння як це зробити, щоби бути корисним для українських захисників, зазначив Кирило Лукаш, громадський діяч, волонтер, актор, режисер, ведучий FM радіо «Накипіло» під час брифінгу. Відтак Олександр Горяїнов вирішив, що може виставити на аукціон свою колекцію для допомоги бойовим підрозділам.

Зліва направо: футболіст Олександр Горяїнов, його дружина волонтерка Неллі Горяїнова, громадський діяч та волонтер Кирило Лукаш / Фото: Міхо, Медіахаб

Аукціон матиме кілька різноманітних форм, зокрема буде один із таких буде організовано за змагальним принципом. Тобто набиратимуть учасників, а потім випадковим чином обиратимуть нового власника предмета з колекції. Артефакти, що знаходяться в колекції, дійсно дуже знакові для українського футболу.

Оскільки аукціон започаткувала футбольна родина, то домовились, що й перша частина торгів триватиме як футбольний напівсезон тобто до грудня 2023 року.

«Ми також сподіваємося, що до нас доєднаються і інші видатні спортсмени, медійні особи та люди мистецтва», — додає Кирило Лукаш.

Своєю чергою Олександр Горяїнов закликав долучатися до аукціону всіх охочих, аби назбирати якмога більше коштів та направити їх на допомогу захисникам. Можна не лише придбати щось із колекції, а й також додати свої артефакти.

На аукціон виставлятимуть бронзові медалі, які Олександр виборював на чемпіонатах України, футболка першого єврокубкового матчу, коли Металіст грав з Евертоном, квитки, значки тощо. Тобто кожен лот має свою історію.

«Ми безумовно розповідатимемо на презентаціях цих лотів як вони пов’язані з футбольною історією, з Харковом та видатними футболістами», — додав Олександр.

Також у рамках «футбольного напівсезону» проводитимуть різні спортивні, медійні, творчі заходи з метою не лише зібрати гроші на допомогу, а ще і привернути міжнародну увагу до війни в Україні. Уся інформація розміщуватиметься на сторінках Медіахабу та родини Горяїнових.

Футбольний клуб «Металіст»

«Металіст» — це колишній український футбольний клуб з Харкова, заснований у 1925 році. Успіхи клубу включають срібний призер Чемпіонату України з футболу 2012/13, шестиразовий бронзовий призер чемпіонатів України та чвертьфіналіст Ліги Європи УЄФА у сезоні 2011/12. Клуб став володарем Кубка СРСР 1988 року та фіналістом Кубка України 1992 року. Проте, влітку 2016 року, через великі борги та відмову власника Сергія Курченка продовжувати фінансування, клуб втратив професіональний статус і був позбавлений участі в офіційних змаганнях.

Читайте також

  • Бокс попри війну: в харківському метро пройшов турнір, присвячений Героям Харкова — фото.
  • Харківська область — одна з найбільш пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ. Сильно постраждала зокрема і спортивна сфера: зруйновано та пошкоджено 47 об’єктів спортивної інфраструктури в Харківській області внаслідок збройної агресії Росії.