Комітет гуманітарної політики на своєму засіданні рекомендував відповідний законопроєкт #8221.

Законопроєкт #8221 «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» пропонує заборонити на території України діяльність Російської православної церкви та пов’язаних з нею структур, серед яких УПЦ МП та всі пов’язані з нею організації.

У проєкті закону передбачається:

  • розірвання усіх угод на оренду, лізинг;
  • будь-які інші права на використання пов’язаними з рф організаціями українського майна – церков, монастирів та іншої нерухомості.

Заборонятиметься вживати в назвах релігійних організацій та установ слова «православний», окрім Православної церкви України, як єдиної православної церкви в країні.

«Як людина з Маріуполя повністю підтримую рішення, які допомагають вичищати «рускій мір» з України», — коментує народний депутат Ярослав Железняк.

Раніше в Україні створили реєстр церков московського патріархату. За період з початку війни було відкрито 23 кримінальних провадження щодо служителів церков під провадження патріархату країни-агресора — від класичних агентів збору глибинної інформації до банальних «коригувальників вогню в рясах». 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.