Міністерство охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України перевірили перинатальні центри та пологові відділення медзакладів та виявили порушення.

У перинатальних центрах та пологових відділеннях новонародженим свідомо встановлюють несправжні діагнози, аби отримати від НСЗУ подвійну чи потрійну оплату за медичну послугу. Про це повідомили у МОЗ, з посиланням на міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

«Ми робимо усе можливе для того, щоб лікарні були фінансово спроможні надавати кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам. Але коли ми починаємо аналізувати якість наданих послуг, ми бачимо необхідність перегляду підходів до неонатальної допомоги. Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні, і діти страждають під час транспортування», – сказав міністр.

У МОЗ поінформували, що близько 200 тисяч жінок щороку народжують в Україні. За попередніми підрахунками НСЗУ, за приблизно 30% дітей здійснювалась подвійна оплата медзакладам. У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. 

В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг. У деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для лікування.

Читати також:

  • У Липцях відкривають модульну амбулаторію — фото.
  • На Харківщині в Циркунах та Граковому встановлять модульні клініки.
  • Термін проходження ВЛК зменшиться до чотирьох днів – МОЗ.