ВООЗ та МОЗ відкривають нові заклади первинної медичної допомоги в прифронтових населених пунктах Циркуни та Гракове.

«Щоб забезпечити безперервний доступ до послуг первинної медичної допомоги в районах, де медичні заклади були зруйновані або не підлягають відновленню, Всесвітня організація охорони здоров’я в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України встановлює модульні клініки», — йдеться в повідомленні.

Пілотний проєкт охоплює загалом п’ятнадцять закладів, які замінюють раніше зруйновані, у населених пунктах поблизу лінії фронту. Проєкт стартував у липні, і наразі відкрито вісім об’єктів.

У модульній клініці в Циркунах працюватимуть три лікарі шість днів на тиждень та обслуговуватимуть понад 3700 людей. Це велика конструкція, що складається з восьми збірних модулів, з’єднаних у повнофункціональний медичний заклад.

Клініка загальної практики та сімейної медицини в селі Гракове так само замінить попередній заклад, зруйнований обстрілами у 2022 році. У ній працюватиме один лікар та дві медсестри, які до цього працювали в зруйнованій лікарні.

Ця клініка буде відкрита для пацієнтів п’ять днів на тиждень. Це менша клініка, що складається з п’яти збірних модулів, яка обслуговуватиме громаду з 300 осіб.

Лікарні будуть облаштовані спеціальними укриттями та розташовуватимуться неподалік. Вони зможуть забезпечити притулок для десяти осіб одночасно.

Проєкт фінансується Гуманітарним фондом для України (UHF) та Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги.

Читайте також

  • У Харківській області найбільше працевлаштованих лікарів-переселенців.
  • У Харкові хочуть розробити власну медичну електронну систему для лікарень.
  • В Україні повністю відновили понад 400 медзакладів, зруйнованих російською армією.
  • У двох селах на Харківщині встановили нові модульні клініки.