Найбільше відновлених медзакладів – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. 

Станом на середину жовтня 2023 року в Україні вже вдалося відновити повністю або частково 823 медзаклади. З них 410 об’єктів відновлені повністю та ще 413 – частково. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

«На сьогодні процес відновлення медичної інфраструктури є пріоритетом для держави. Адже кожен пацієнт, в кожному куточку України повинен мати безперешкодний доступ до потрібної медичної допомоги», – ідеться в повідомленні.

Загалом за понад 19 місяців повномасштабної війни армія РФ пошкодила 1449 об’єктів медзакладів та ще 190 об’єктів зруйнував повністю. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської,  Запорізької та Київської областей.

Нагадаємо, станом на жовтень 2023 в Харкові зруйновано 77 медичних установ, про це розповів мер міста Ігор Терехов під час форуму «Мерів 2023» у Женеві. Усього в області через повномасштабне вторгнення пошкоджено або зруйновано 345 медичних установ.

Також, на Харківщині нещодавно виділили 126,9 мільйона гривень на відновлення семи медустанов. Зокрема, відновлюватимуть Ізюмську районну лікарню, на яку допомагає зібрати кошти Фундація Олени Зеленської. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.

Читайте також

  • У Харкові триває відновлення Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, яка постраждала від російських обстрілів навесні 2022 року. Одна з ракет зруйнувала рентген-кабінет та клінічну діагностичну лабораторію. 
  • Для відновлення Ізюмської центральної міської лікарні розробили проєкт, який реалізовуватиметься в три етапи. Перший коштуватиме — 750 мільйонів гривень.