У Лондоні відбулася презентація Фундації Олени Зеленської. Фундація займається найгострішими проблемами в Україні, повідомляє сайт Президента України.

Її діяльність сфокусована на таких напрямах:

  • допомога у відбудові українських лікарень;
  • забезпечення доступу кожної людини до медицини;
  • відновлення навчального процесу;
  • подолання гуманітарних проблем.

Презентацію відкрила ініціаторка створення Фундації – перша леді України Олена Зеленська. Вона наголосила на тому, що внесок Великої Британії у боротьбу України – неоціненний.

«Ви надзвичайно допомагаєте нам звільняти Україну від горя й страждань, триматися й перемагати», – звернулася вона до британців.

Дружина Президента додала, що російські війська обстріляли або знищили повністю понад 500 лікарень, зруйнували більш як 300 закладів освіти, а понад 2400 пошкодили. Вона наголосила, що зараз Україна на нічній мапі Європи – темна пляма, адже українці не мають світла, води, тепла та зв’язку.

Під час заходу провели благодійний збір коштів на відновлення Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.

Такий вигляд нині має Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері в Ізюмі / zelenskafoundation.org

На аукціон, що відбувся за підтримки Christie’s, виставили чотири лоти, серед яких – картина 11-річного Максима Бровченка, уламок російської ракети, що влучила в київську телевежу третього березня, ілюстрація українського художника Сергія Майдукова.

Найдорожчим лотом стало полотно британського митця Марка Квінна «Київська Мадонна» – за нього заплатили 100 тис. фунтів. Збір коштів продовжується.

Загалом планується зібрати 200,7 млн грн на виконання проєктних робіт та ще 196,6 млн грн для закупівлі медичного обладнання.

Ґвара Медіа працювала в Ізюмі та підготувала серію матеріалів про злочини російської армії.

  • Звірства в Ізюмі: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 1
  • Зруйнована Харківщина: ідентифікація військовослужбовців РФ. Частина 2
  • «№199 ー це мій брат». Володимир досі не може поховати рідних, яких знайшли в Ізюмському лісі
  • Криміналісти від International Criminal Court відвідали масове поховання в Ізюмі 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.