На Харківщині виділили 126,9 мільйона гривень на відновлення семи медустанов, про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов на брифінгу.

Зокрема, відновлюватимуть Ізюмську районну лікарню, на яку допомагає зібрати кошти Фундація Олени Зеленської. Це найбільша медустанова на Харківщині, яка є опорною лікарнею.

Наразі знайшли кошти на розробку проєкту, вартість якого близько 15 мільйонів гривень.

«Наразі розроблятимемо проєкт. За нашими оптимістичними прогнозами цьогоріч ми маємо приступити вже до самого відновлення», — зазначив Синєгубов.

За його словами, уже навіть, є домовленості з Міністерством охорони здоров’я щодо фінансування та придбання медичного обладнання. У пріоритеті спочатку облаштувати операційні, а потім налагоджувати високоякісні медичні послуги.

Ізюмська центральна міська лікарня продовжувала працювати під час окупації і теж зазнала руйнувань. У результаті обстрілу було пошкоджено приймальне відділення та операційний блок. Тому наразі медикам доводиться об’єднувати відділення та ділитися приміщеннями.

Після деокупації про цю лікарню дізналися далеко за межами України. Відомі актори та музиканти задонатили 250 тисяч євро. Благодійники з-за кордону та всієї України завезли обладнання. Проте потрібно продовжувати відбудову, а тому зараз місцева влада та сама лікарня шукають партнерів та донорів, які готові долучитися до відновлення медзакладу.

Читайте також

  • На Харківщині найбільше пошкоджених та вже відновлених медзакладів.
  • У Балаклії та Ізюмі продовжують відбудовувати зруйновані лікарні.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!