Всього в громаді працює вже одинадцять таких кабінетів, простір яких поділений на спеціальні зони безпеки. 

У навчальних закладах Лозівської громади вже запрацювало одинадцять «Класів безпеки». В них дітей навчатимуть правилам пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Про це повідомили у Лозівській міській територіальній громаді.

«У наш складний час це пріоритетний напрямок діяльності. Тому відкриваючи цей клас ми вклали багато сил і впевнені, що наші учні отримають тут необхідні знання, уміння і навички. Для навчання ми створювали легку й невимушену атмосферу, проводимо заняття в ігровій формі. Сподіваємося, що усе це залишиться в теорії й діткам не доведеться стикнутися з цим у житті», – розповіла керівниця одного з класів Тетяна Мохарєва.

Навчальний простір кабінетів, розділений на спеціальні зони – пожежна безпека, мінна безпека, цивільний захист, безпека життєдіяльності, домедична допомога, психологічне розвантаження.

Нещодавно відкриття «Класу безпеки» пройшло у Панютинському ліцеї. До облаштування простору долучилися учні, батьки, педагогічний колектив і волонтери.

«Класи безпеки» – це всеукраїнський проєкт, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проєкт реалізує Міністерство освіти на виконання доручення прем’єра щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.

За даними Харківської прокуратури, станом на 15 березня через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей.

Як захистити дитину від мін:

ДСНС України спільно з Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, Міністерством освіти і науки та МВС започаткували роботу вебсайту «Все про мінну безпеку» для батьків, вчителів та дітей.

Сайт містить чотири розділи, у кожному з них викладено адаптовану відповідно до віку інформацію про різновиди мін і правила поводження з ними. Також на сайті можна знайти інформацію для батьків про те, як говорити з дітьми про мінну небезпеку та яким головним правилам навчити їх.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102;

Читати також:

  • У ХОВА розповіли, чи відновиться офлайн-навчання у школах Харківщини.
  • На Харківщині відновлять сім шкіл, що постраждали внаслідок російського вторгнення.
  • Майже 40% шкіл Харківської області мають укриття — ХОВА.
  • На Харківщині пошкоджено понад 35% шкіл — ХОВА.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.