Європарламент прийняв резолюцію, у якій в 17 пункті є Застереження про щодо підписання президентом містобудівної «реформи», йдеться про проєкт № 5655. Резолюцію проаналізував рух «Чесно».

У пункті 17 резолюції Європарламент закликає президента України Володимира Зеленського не вносити зміни до законодавства, які б могли принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри і прозорості: «Закликаємо президента Зеленського не підписувати проєкт № 5655 про містобудівну діяльність», йдеться в резолюції.

Рух ЧЕСНО неодноразово наголошував на тому, що цей законопроєкт розроблений в інтересах недоброчесних забудовників.

Крім того, із самого початку текст проєкту не був доступним, а в сесійній залі правки ухвалювали без обговорень. Ще не ухвалений законопроєкт з’явився на урядовому домені, а стаття про альтернативний містобудівний кодекс, над якою працюють у профільному комітеті, навпаки, зникла із сайту уряду.

13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про містобудівну реформу, однак уже до кінця дня петиція з вимогою накласти вето на цей закон набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Зокрема, проти законопроєкту виступають Архітектурна палата Національної спілки журналістів України, Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація ОТГ, ГО «Чесно» виступають проти цього.

Автори закону пропонують змінити шість кодексів та 21 закон, пояснюючи, що це допоможе знизити корупційні ризики й підвищити публічність та прозорість у даний галузі, а також чітко визначити права, обов’язки та відповідальність учасників будівництва.

Читайте також

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.