У березні 2022 року мав відбутися 19-й DOCUDAYS UA під назвою «Новий прекрасний світ». Однак повномасштабне вторгнення рф змусило перенести фестиваль.

Цьогоріч фестиваль буде мандрівним: розпочнеться в Києві з 11 по 13 листопада і продовжить подорож за кордоном до 30 грудня 2022 року. 

Нова програма має назву «Надзвичайний стан».

«Надзвичайний стан – це виняткова ситуація, коли всі інші теми поставлені на паузу, а звичне життя, державні механізми, глобальні інструменти безпеки, особисті плани на майбутнє потребують щоденного аналізу й перегляду»,повідомляють організатори. 

Відкриватиме фестиваль стрічка «Маріуполіс-2» литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, вбитого російськими військовими у Маріуполі. 

В українських кінотеатрах фільм вийде 17 листопада. Наразі вийшов офіційний український тизер картини, в якій задокументовані події березня 2022 року в Маріуполі.

На фестивалі буде блок актуальних короткометражних фільмів, знятих українськими режисер(к)ами від початку війни та найкраще з Міжнародної програми 19-го DOCUDAYS UA, яку готували для вас взимку.

Крім цього, в межах правозахисної програми фестивалю RIGHTS NOW! відбудеться 5 онлайн-заходів про наслідки війни в майбутньому для довкілля та ментального здоров’я людини. 

Детальніше про програму організатори обіцяють розповісти пізніше.

Docudays UA – це міжнародний кінофестиваль документального кіно про права людини.

Нагадаємо, що 20 листопада у Голлівуді відбудеться фестиваль українських короткометражок UkraineFilmFest за підтримки Мінцифри та UNITED24.