Від початку поточного року на засіданнях обласної робочої групи в рамках програми «Прозорість та підзвітність» було розглянуто проведення тендерних закупівель департаментами та структурними підрозділами обласної сфери адміністрації.

Дані про проєкти, які мають корупційні ризики, передаються до відповідних органів на опрацювання, а у разі відсутності висновків щодо прозорості та доцільності того чи іншого тендеру робоча група відтерміновує або повністю переглядає проєкт. Про це повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

«Ми можемо рекомендувати відповідним органам опрацювати відповідні факти та зробити якісь висновки, але інколи до цього не доходить. Тому під час засідання робочої групи ми доходимо згоди до того, щоб переглянути цей проєкт або відтермінувати його», – розповів він.

Так, наприклад, з огляду на безпекову ситуацію та завищену ціну, тендер на відновлення ліцею в селищі Слатине Харківської області відклали до 2025 року включно.

«Щодо школи в Слатино було прийняте рішення відтермінувати проєкт. Зараз дуже небезпечно відбудовувати школу так близько до кордону. На засіданні робочої групи було попередньо зменшено кошторис проєкту. Його забрали на доопрацювання і сума відновлення після оновлення буде нижчою», – запевнив Євген Іванов

Зазначається, що оголошена вартість усіх робіт — близько 360 мільйонів гривень.

Довідка

Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Харківській області провела аукціон з реконструкції Слатинського ліцею (селище Слатине, Дергачівська громада). В аукціоні взяв участь один учасник – консорціум «Білдінг Груп», який запропонував провести ремонтні роботи за 355,4 млн гривень. Слатино знаходиться за 10 кілометрів від кордону з РФ.

У кошторисі проєкту помітили завищення цін. Зокрема, на матеріали для ремонту – фарбу, бетон, покриття та обладнання. Деякі завищення цін у Службі відновлення визнали, проте наголосили, що проєкт замовляли не вони, а департамент капбудівництва ХОВА. Угоду за неринковими цінами у службі обіцяли не підписувати.

Читайте також