Жодна іноземна компанія-нерезидент не пройшла в Україні сертифікацію на розмінування територій, повідомив заступник начальника Харківської ОВА Євген Іванов у коментарі Ґвара Медіа.

За його словами, такі компанії, як «HALO Trust», Швейцарський фонд з протимінної діяльності або Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, лише обстежують території та передають інформацію ДСНС, поліції або Міноборони, які проводять розмінування.

«Стандарти роботи іноземних компаній з розмінування в Україні та світі істотно різняться. Тож компанія, яка не пройшла сертифікацію відповідно до українського законодавства, не може гарантувати якість своєї роботи на цій території. Буде сертифікація — будуть дозволи. Тоді можна буде казати про гарантії», — сказав посадовець.

Станом на початок грудня 2023 року в Україні сертифіковано 24 організації з гуманітарного розмінування, позаминулого року — 6 організацій. Серед сертифікованих — як міжнародні організації, так і українські комерційні оператори, повідомили в Міністерстві оборони України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Найбільше розміновано в Херсонській області, значні площі також в Харківській та Миколаївській областях.
На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив Євген Іванов.

Читайте також

  • Армія РФ обстріляла з авіації 15 населених пунктів на Харківщині