З Великобурлуцької та Вільхуватської громад Куп’янського району необхідно вивезти 161 дитину, сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов. За його словами, сім’ї, що залишилися, необхідно вмовляти.

«Ми маємо вивести 161 дитину з цих населених пунктів. Це невелика кількість дітей з одного боку, але залишилися ті, яких досить важко умовити виїжджати. На жаль, ми вимушені пояснювати людям, що життя їхніх дітей, близьких та їх самих має бути на першому місці», — повідомив посадовець.

Також ухвалено рішення про обов’язкову евакуацію з 57 населених пунктів цих же громад, а також Кіндрашівської та Курилівської громад, де за даними облдержадміністрації проживає близько тисячі дітей.

«Ці населені пункти так само знаходяться під ворожими ударами. Це не передній край, однак ми маємо вже зараз думати і стимулювати людей проводити евакуацію. Це не у зв’язку з погіршенням військової обстановки, а через активізацію ворогом ударів по цивільному населенню», — пояснив причини Синєгубов.

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Читайте також

  • У Вовчанську російський дрон влучив у цивільну автівку: є загиблі