Підвищення ризиків виникнення медико-біологічних надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я пов’язують із кризовою ситуацією, яку спричинила збройна агресія РФ проти України.

У 2023 році епідемічна ситуація в Харкові розцінюється як нестійка. За 9 місяці цього року у місті зареєстровано 30 тисяч випадків інфекційних захворювань. Про 4 грудня, повідомили на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

«За звітний період у місті було зареєстровано 30 тис. випадків інфекційних захворювань. Підвищення ризиків виникнення медико-біологічних надзвичайних ситуацій у сфері громадського здоров’я пов’язують із кризовою ситуацією, яку спричинила збройна агресія рф проти України», – ідеться в повідомленні.

Міграція та висока щільність населення, за даними Департаменту охорони здоров’я, також сприяють виникненню та поширенню спалахів інфекційних захворювань.

Також за інформацією міськради, цього року не реєструвалися випадки правця, дифтерії, вірусних гарячок, краснухи, носійства збудників холери. Однак незадовільною залишається епідемічна ситуація в захворюваннях на гострі кишкові інфекції, туберкульоз органів дихання, хронічні вірусні гепатити та паразитарні хвороби.

За епідсезон, який розпочався в жовтні, на ГРВІ з урахуванням випадків COVID-19  в Харкові захворіло понад 8,5 тис. осіб, з них майже 4 тис. – діти до 18 років. Це на 75 % нижче показника епідемічного порогу.

Крім того, очікується циркуляція чотирьох штамів вірусів грипу та коронавірусу, яка розпочнеться в другій половині грудня.

Читати також:

  • Хмарність з проясненнями та ожеледиця: якою буде погода на Харківщині цього тижня.
  • За тиждень у Харкові на грип та ГРВІ захворіло близько 1,2 тисячі людей.