Для налагодження в Харкові стабільного електропостачання розробили «ґрунтовний план дій».

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов під час брифінгу 20 квітня.

За його словами, для вирішення цієї проблеми місто потребує імпортного обладнання.

«Ми всі разом розробили серйозний план дій. Обговорювати його не можемо, бо це питання безпеки. Ми дуже розраховуємо на наших міжнародних партнерів і сподіваємося, що вони нас підтримають, бо нам потрібне обладнання, яке, на жаль, не випускається в Україні», — сказав Терехов.

Посадовець зазначив, що причиною недотримання графіків відключення світла в Харкові є перенавантаження енергетичної системи та значний дефіцит електроенергії.

З середини березня 2024 року російська армія посилила обстріли Харкова, застосовуючи балістичні та крилаті ракети, дрони-камікадзе «Шахед» та модифіковані авіабомби типу УМПБ-Д30.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.