Фейк. «Мені гидко від чоловіків, які не хочуть воювати за свою країну»: Ольга Фреймут засудила ухилянтів

Владислав Герасименко - 21 Квітня 2024 | 11:25

Мережею поширилася нібито цитата з інтерв’ю української телеведучої Ольги Фреймут, в якій вона засудила українських чоловіків, які ухиляються від мобілізації в Україні. Чи дійсно це так розбиралися наші фактчекери.

Що сталося?

8 квітня 2024 один з українських користувачів соцмережі Х (колишній Twitter) опублікував цитату, яка нібито належить відомій українській телеведучій Ользі Фреймут.

«Я глибоко зневажаю ухилянтів і мені гидко від чоловіків, які не хочуть воювати за свою країну. Мені соромно перед англійцями, я не знаю як їм пояснити таку ницість ухилянтів. Ми тут в Лондоні з чоловіком пояснюємо їм, що не всі чоловіки в Україні такі жалюгідні»

На момент написання цього матеріалу зазначену публікацію було видалено з соцмережі Х.

Цю новину одразу ж «підхопили» і почали поширювати російські пропагандистські Telegram-канали, серед яких найбільше переглядів зібрали публікації «🇺🇦 Open Ukraine| Открытая Украина», «РОССИЯ СЕЙЧАС» та «Украина.ру».

Аналіз

Ми почали наш аналіз з того, що звернулися до офіційної сторінки Ольги Фреймут в соцмережі Instagram. Так, Ольга опублікувала спростування у сторіз.

«За час війни я не дала і не дам жодного інтервʼю. Ті, хто це написав, вигадав текст із примітивною мовою. Я навіть такою лексикою не користуюся. Прошу ігнорувати», – написала Фреймут поверх скриншоту однієї з таких фейкових публікацій, поширеної вже іншим профілем в Instagram.

І у наступній сторіз Ольга зауважила, що планує звертатися до суду.

Скриншот з «РБК-Україна»

Зазначимо, що станом на сьогодні низка українських ЗМІ оприлюднили інформацію, що цитата Ольги Фреймут щодо ухилянтів є фейком. Так, про це писали РБК-Україна, УНІАН та інші

«Мої юристи вже шукають того, хто написав цю псевдоновину про ухилянтів і прописав як мою цитату. Юристи над цим працюють. Сподіваюсь, що ми зможемо подати в суд та знайти автора. Тому не вірте, будь ласка. Вірте краще мені», – наводять цитату Ольги у виданні УНІАН life.

Тож, насправді Ольга Фреймут публічно не висловлювалася про ухилянтів. А цитата, що поширилася мережею, їй не належить.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.