Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з РФ.

У Харкові проводиться громадське обговорення щодо перейменування 208 топонімів. Зокрема, пропонують перейменувати вулицю  Аерофлотську на вул. Антонова, вул. Бакуніна змінити на вул. Багату, вул. Васнецова – на вул. Всеволода Нестайка. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Також пропонується перейменувати провулок Невельський на провулок Капитолівський, провулок Сибірський – на Барбарисовий, а в’їзд Суворова – на в’їзд Портретний. 

Крім того, вул. Сибірську пропонують перейменувати на вул. Поліську, вул. Пєшкова – на вул. Тараса Редькіна (на честь українського військовослужбовця, який загинув при виконанні бойового завдання), вул. Калузьку – на вул. Норвезьку. 

Нещодавно у харківському метро була проведена акція «Мапі України — жіночі імена», яка порушувала питання перейменування вулиць на честь видатних українських жінок. Скільки насправді «жіночих вулиць» у Харкові та чому важливо, щоб у назвах вулиць відображалися імена видатних жінок – читайте у колонці віцеголови правління Центру гендерної культури Тетяни Чернецької для Ґвара Медіа.

Читайте також

  • У Харкові проходить акція щодо перейменування вулиць на честь жінок — фото. У місті серед 1460 вулиць та бульварів на честь жінок названо 16. До початку повномасштабного вторгнення по всій Україні нараховувалося 6% іменних найменувань на честь жінки.
  • В’їзд Трінклера у Харкові перейменовано на в’їзд Глісада Джуса, на честь військового льотчика Андрія Пільщикова з позивним «Джус», який загинув 25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання.