Внаслідок удару по обласній військовій адміністрації у березні 2022 року загинула 31 людина. 

Київський районний суд Харкова визнав винним 37-річного чоловіка, який 1 березня 2022 року навів російську ракету на будівлю Харківської обласної військової адміністрації. Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов.

«Слідство повністю довело факти співпраці підозрюваного з російськими спецслужбами, яким він через соцмережі зливав інформацію про ЗСУ та інфраструктуру Харківщини», – ідеться в повідомленні.

За даними правоохоронців, 28 лютого 2022 року чоловік передав інформацію про розташування українських військових у будівлі ХОВА своєму куратору з Москви. Також чоловік коригував і інші удари по місту.

«Він надав дані для завдання ударів по головному офісу фірми ХАДО. А також ще низку адрес у місті, які в подальшому були обстріляні російською армією», – розповіли у прокуратурі.

За інформацією прокуратури, під час слідства чоловік постійно змінював версії, проте вину так і не визнав. Він стверджує, що не передав жодної інформації спецслужбам РФ та не причетний до обстрілів Харкова. 

Довідка

1 березня 2022 року російські війська ударили по будівлі Харківської ОВА крилатими ракетами. На момент удару в будівлі перебували люди. Внаслідок атаки загинула 31 особа. У серпні 2022 року 37-річному експравоохоронцю повідомили про підозру в коригуванні удару по будівлі адміністрації.