У Харківській області з початку повномасштабного вторгнення РФ 49 людей загинуло, а 139 осіб отримали травми та поранення внаслідок підриву на мінах чи вибухонебезпечних предметах, повідомив речник ДСНС Харківської області Євген Василенко під час брифінгу в Kharkiv Media Hub.

Рятувальники додають, що натрапити на вибухонебезпечні предмети зараз можна в полях, лісах, лісосмугах, між кущами чи у водоймах – особливо на територіях, де велися активні бойові дії. Їх маскують під звичайні побутові речі, зокрема іграшки чи книги.

Якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет, не торкайтесь його і негайно повідомте про знахідку в ДСНС або Нацполіцію за телефонами “101”, “102” або “112”.

Підриви цивільних за останній тиждень

7 листопада у селі Рубіжному Чугуївського району на території свого домоволодіння 42-річний господар отримав осколкові поранення правої кінцівки та направлений до обласної лікарні.

11 листопада у Чугуївському районі дорогою між селами Гракове та Мосьпанове стався вибух після наїзду легкового автомобіля на міну. Внаслідок вибуху 46-річний водій отримав осколкові поранення. Бригадою екстреної медичної допомоги направлений до лікарні.

Читайте також

Протягом тижня на території Харківської області було виявлено, вилучено і знешкоджено 1644 вибухонебезпечних предметів.

В Ізюмському районі підірвалася машина для розмінування. Британська машина механізованого розмінування Armtrаk підірвалася на міні поблизу Морозівка Ізюмського району під час очищення території уздовж ліній електропередач.