У Харкові армія РФ вбила понад 60 найманців з Франції, а британські букмекери приймають ставки на наступне захоплене Росією українське місто. Фейкотня 19.02 – 25.02

Фактчек Редакція - 25 Лютого 2024 | 19:26

Добірка найактуальніших фейків та маніпуляцій цього тижня, розвінчані фактчекерами боту ПЕРЕВІРКА, в одному дайджесті.

19.02.2024

Фейк. У Харкові армія РФ вбила понад 60 найманців з Франції

16 січня 2024 року Міністерство оборони Росії повідомило (архів), що під час ракетної атаки 16 січня був уражений пункт тимчасової дислокації іноземних найманців, більшість з яких були французами. Уточнюється, що вбили понад 60 бойовиків та понад 20  доставили до лікарень. 

18 січня 2024 року російське інформаційне агентство «ТАСС» повідомило (архів), що міністерство закордонних справ РФ викликали представника Франції в Росії, для обговорення ситуації, пов’язаної зі знищенням російськими військами пункту тимчасової дислокації французьких найманців у Харкові.

22 січня о 9:33 російське видання «‎РИА-новости» повідомило (архів), що французькі волонтери з організації «SOS Donbass» передали їм список з 13 французьких найманців, які загинули у Харкові внаслідок атаки російських військових. 

О 16:18 того ж дня кількість загиблих французьких найманців, за інформацією (архів) «РИА-новости» зросла до 130 людей :

«Під час бойових дій в Україні було знищено близько 130 найманців з Франції, повідомило РИА-новости джерело».

Ця новина стрімко поширилась в російському інформаційному просторі. 

Telegram-канал «Украина-ру» опублікував допис (архів), в якому міститься інформація про Алексіса Дріона, одного з «найманців» зі списку «РИА», який нібито загинув під час ракетного удару. 

Що ж сталося насправді — читайте у нашому розслідуванні

21.02.2024

Фейк. Британські букмекери приймають ставки на наступне захоплене Росією українське місто

19 лютого Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив новину про те, що британська біржа нібито приймає ставки на те, яке наступне місто України захопить Росія.

«Букмекер вирішив скреативити, тому після залишення Авдіївки пропонує обрати, яке велике місто перейде під контроль Росії наступним. Так, на кону стоять Запоріжжя, Дніпропетровськ (Дніпро – ред.), Херсон, Харків, Одеса та навіть Київ», — йдеться у дописі.

За словами фейкоробів, це свідчить про упевненість британських букмекерів в обвалі фронту з боку української армії.

Проте, чи правдива ця новина – читайте у нашому розборі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

21.02.2024

Фейк. «Він лише розповів правду»: обкладинка іспанського журналу El Jueves присвячена інтерв’ю Такера Карлсона з Путіним

13 лютого 2024 пропагандистський Telegram-канал «Олеся Лосева» повідомив, що іспанський сатиричний журнал El Jueves випустив обкладинку, де зображено як Західні політики разом з Президентом України Володимиром Зеленським «обмочилися від страху» через перегляд інтерв’ю американського тележурналіста Такера Карлсона з російським президентом Володимиром Путіним. 

«Він лише розповів правду», — йдеться в заголовку.

Цю новину також поширили інші пропагандистські Telegram-канали, такі як «VОZМЕЗДИЕ», «Шкварка News», «РОКОТ», «AleksandrSuslov ZOV», «Галушкин Каганат» та «Z-PolitWera».

Чи насправді була така обкладинка — читайте далі.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.