Фейк. Британські букмекери приймають ставки на наступне захоплене Росією українське місто

Алєся Ященко - 21 Лютого 2024 | 08:20

Російська пропаганда постійно створює дезінформацію, що націлена просувати наратив «Україна Заходу не потрібна». Так, цього разу ми натрапили на допис де британські букмекери нібито приймають ставки на те, яке місто України Росія захопить наступним. Детальніше читайте у нашому аналізі.

Що сталося? 

19 лютого Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» (архів) поширив новину про те, що британська біржа нібито приймає ставки на те, яке наступне місто України захопить Росія.

Скриншот із фейкового пабліка

«Букмекер вирішив скреативити, тому після залишення Авдіївки пропонує обрати, яке велике місто перейде під контроль Росії наступним. Так, на кону стоять Запоріжжя, Дніпропетровськ (Дніпро – ред.), Херсон, Харків, Одеса та навіть Київ», йдеться у дописі.

За словами фейкоробів, це свідчить про упевненість британських букмекерів в обвалі фронту з боку української армії.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми знайшли сторінку букмекера Betfair, сайт якого зображено на світлині під дописом. У Betfair у розділі «Біржа» дійсно присутня категорія «Політика».

Ми порівняли події з категорії «Політика» на справжньому сайті та на скриншоті, який надають фейкороби.

Там ми з’ясували, що замість категорії «Україна – наступна мета Росії» на сайті букмекера насправді розміщено спеціальну категорію про сенатора США Джо Манчина, у якій приймають ставки на його переобрання.

Ймовірно, назву категорії було змінено за допомогою локального редагування.

Також ми помітили, що на скриншоті, який надають фейкороби вказано, що у категорії «Україна – наступна мета Росії» надано 124 варіанти. Хоч самих «міст-кандидатів» шість.

Ми з’ясували, що 124 варіанти має категорія «США – Вибори президента 2024 – Переможець виборів», де варіантами є кандидати.

Тож інформація про те, що британські букмекери приймають ставки на наступне захоплене Росією місто України є фейком. Таких ставок на справжньому сайті Betfair не приймають.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.