Її виявили на городі біля одного з будинків місцевих мешканців.

У Харківській області 29 березня піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили російську авіабомбу. Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС у Харківській області.

Снаряд виявили після чергового обстрілу російською армією прикордонного села Руська Лозова на городі біля одного з будинків. За даними саперів, це осколково-фугасна авіабомба ОФАБ-250.

«Якби така 250-кілограмова бомба здетонувала, суттєвих руйнувань зазнали би будинки мирних мешканців, а найстрашніше – вона могла забрати життя людей чи травмувати їх», – ідеться в повідомленні.

Правоохоронці перекрили рух та разом з рятувальниками евакуювали мешканців прилеглих територій. Сапери ДСНС вилучили авіабомбу, транспортували її до місця ліквідації та знешкодили.

Нещодавно ТОВ «Шериф Розмінування» стало сертифікованим оператором протимінної діяльності в Україні. Компанія отримала від Центру протимінної діяльності Міноборони сертифікати для проведення робіт з гуманітарного розмінування.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також