14 червня по всій Україні світло вимикатимуть з 18:00 по 22:00.

На ранок 14 червня у Харківській області через бойові дії без світла залишаються 37,3 тисячі абонентів. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

За минулу добу енергетиками вдалося заживити 16 абонентів, які тривалий час були без електропостачання. 

Також в Укренерго повідомили, що 14 червня по всій Україні світло вимикатимуть з 18:00 по 22:00. Це пов’язано з наслідками шести ракетних ударів армії РФ по українських електростанціях.

Нагадаємо, Уряд 13 червня виділив для Харкова та області додаткові 2,5 мільярда гривень, які підуть на відновлення енергосистеми регіону.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації та третини гідрогенерації. Про це 11 червня під час Конференції з відновлення України у Берліні повідомив президент Володимир Зеленський. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також