Майже за рік після деокупації у місті відновили комунікації та інші послуги для населення, а тому люди активно повертаються.

У деокупований Ізюм на Харківщині вже повернулося близько 27 тисяч мешканців. Тоді як одразу після звільнення в ньому проживало кілька тисяч людей. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«За рік після деокупації в місті відновлено електро-, газо- та водопостачання та інші послуги для населення. В місто продовжують повертатися люди», – розповів очільник ХОВА.

Зараз, за словами Синєгубова, у місті тривають роботи з відновлення зруйнованої армією РФ інфраструктури, адже 80% міста фактично були зруйновані. В першу чергу в Ізюмі відбудовують житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури. Мешканці міста отримують компенсації за пошкоджене і зруйноване майно за програмою єВідновлення.

За рік після деокупації в місті вже відновили електро-, газо- та водопостачання та інші послуги для населення. 

Довідка

Місто Ізюм на Харківщині потерпало від російських обстрілів з перших днів повномасштабного вторгнення та було окуповане армією РФ 1 квітня 2022 року. До війни в Ізюмі проживали 50 тисяч мешканців. Унаслідок повномасштабної агресії військ РФ у місті загинули щонайменше тисяча мирних мешканців. Ще більша кількість людей постраждали на тлі відсутності медичної допомоги через окупацію та бойові дії. 

За час повномасштабного вторгнення російська армія здійснювала жорстокі обстріли населеного пункту, через що у місті зруйновано 80% інфраструктури. 10 вересня Ізюм звільнили підрозділи ЗСУ.

Читати також:

  • Голова Ізюмської РВА розповів про опалювальний сезон у районі.
  • В Ізюмі планують відновити 5 багатоповерхівок, які були пошкоджені російськими обстрілами.
  • Верещук порекомендувала жінкам з дітьми та людям похилого віку виїхати з Ізюма на Харківщині.