Старовинне видання надійно заховали працівники Ізюмського краєзнавчого музею аби російські військові не знайшли його.

Реставратори відновлюють Напрестольне Євангеліє 1707 року, яке є одним з найцінніших експонатів Ізюмського краєзнавчого музею. Його подарував Ізюму  гетьман Іван Мазепа. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

З моменту повномасштабного вторгнення ворога музейники надійно заховали старовинну книгу.

«Вже не було електрики й відповідно сигналізації, тривали безкінечні обстріли, тому музейниця Діана Листопад вийняла Євангеліє з вітрини, загорнула його в папір та мішковину й заховала книгу, врятувавши від мародерів та ворога», – зазначила директорка музею Галина Іванова.

Зараз видання перебуває на консервуванні та реставрації в філіалі одного з реставраційних центрів. Попередньо, процес реставрації буде тривалим, проте цінне Євангеліє все одно повернеться до Ізюма.

Під час Другої світової війни Євангеліє також рятували від нацистів. Після реставрації у 1990-их роках його повернули до Ізюмського краєзнавчого музею ім. М.В. Сібільова, де воно експонувалося до початку захоплення військами РФ Ізюма.

Під час окупації міста в будівлі музею було зруйновано покрівлю. Від цього постраждала й частина колекції, експонати діставали з-під завалів, висушували, вичищали. Усе це музейники часто робили під «прильотами». Невдовзі розпочнеться відновлення пошкодженої будівлі. 

Через близькість до фронту та стан приміщення сьогодні триває евакуація експонатів до більш безпечних місць України. 

Читати також:

Редакція газети «Обрії Ізюмщини», спільно з Ізюмським краєзнавчим музеєм ім. М.В. Сібільова, повідомила про створення музею окупації в Ізюмі. Містянам пропонують передати артефакти, які залишилися в них з періоду захоплення міста росіянами.